Danske unge på vej mod digital dannelse

Konference om faget Informationsteknologi i gymnasiet - Mandag 13. maj 2013 kl. 9.30-16.30 på Aarhus Universitet

DELTAGERE

Herunder liste over tilmeldte til konferencen.

Allan Ekström EUC-Nordvest
Anders Christensen EucVest
Anders Høeg Nissen DR P1
Anders Lindskjold Campus Vejle
Anne Frausing HF-Centret Efterslægten
Anne Kirketerp HF & VUC Fyn
Anne Mette Lundstrøm It-center Fyn
Anne-Mette Krejberg Aabenraa Statsskole
Annette Justesen Handelsgymnasiet EUC Nord
Annette Lyng-Madsen Århus Købmandsskole
Anni Hansen Aarhus University
Astrid Søndergaard Center for Scienceuddannelse, Aarhus Universitet
Bent Christensen Borupgaard Gymnasium
Bent Ziska Aabenraa Statsskole
Bente Hagh it-vest - samarbejdende universiteter
Bente Madsen Favrskov Gymnasium
Bente Svane Skolekontakten i Coop
Bettina Lundgaard KMD A/S
Birgit Krogh Haderslev Katedralskole
Birgitte Haase EUC Syd
Birgitte Wandall Brøndby Gymnasium
Birte Sørensen Tidligere : DPU
Birthe Fog Bern Lyngby htx
Birthe Ritter DI ITEK
Bodil Bruun Det Almenpædagogiske Samarbejde på Fyn
Brian Bertelsen Noach Co.
Britta Ank Pedersen it-vest - samarbejdende universiteter
Carl P. Knudsen Danske Science Gymnasier
Carsten Andresen IBC
Carsten Gløvermose Nielsen Vid Gymnasier
Charlotte Kehlet Nærum Gymnasium
Charlotte Lindgren  Odder Gymnasium
Charlotte Villefrance Allerød Gymnasium
Christian Haaber Center for Scienceuddannelse
Christina Kirk VID Gymnasier
Claes Sønderriis Systime
Claus Borre Svendborg Tekniske Gymnasium
Claus Gregersen Herning Gymnasium
Dan Andersen Dronninglund Gymnasium
Daniel Withenstein Frederiksværk Gymnasium og HF
Dorthe Wang Ministeriet for Børn og Undervisning
Eigil Dixen Egaa Gymnasium
Elisabeth Husum Egaa Gymnasium
Ellen Christiansen Aalborg Universitet
Eric Rohde UCH - Uddannelsescenter Holstebro
Erling Brejnegaard Vid Gymnasier
Eva Katballe Midtfyns Gymnasium
Eva Pors Midtfyns Gymnasium
Fidaim Gashi UU Viborg
Finn Kensing Københavns Universitet
Flemming Berg Tidl. privatansat
Frank Borggaard EUC-Vest
Frank Olsen Dronninglund Gymnasium
Gitte Albrechtsen HF &VUC Fyn
Gitte Møldrup it-vest - samarbejdende universiteter
Hanne Jordansen Bjerregaard Skanderborg-Odder Center for Uddannelse
Hans Laugesen Gymnasieskolernes Lærerforening
Heidi Lykke Hesselbjerg Kristensen Horsens Statsskole
Helle Ehlert Århus Købmandsskole, Handelsgymnasiet
Henning Agesen Ministeriet for Børn og Undervisning
Henrik Berggreen Danmarks Medie- og Journalisthøjskole
Henrik Juhl Kristensen Vejle Tekniske Gymnasium
Henrik Just Hjørring Gymnasium og HF-kursus
Ida Diemar Nørre Gymnasium
Ida Klawonn HF &VUC Fyn
Isabel Quintero VUC
Ivan Aaen Aalborg Universitet, Institut for Datalogi
Jacob Allerelli Middelfart Gymnasium og HF
Jacob B Andreasen KMD A/S
Jacob Munter Nyborg Gymnasium
Jacob Stenløkke Bendtsen Hvidovre Gymnasium & HF
Jakob Bolko Holstebro Gymnasium og HF
Jakob Dam Egaa Gymnasium
Jakob Lund Midtfyns Gymnasium
Jan Andersen Campus Vejle
Jan Leffers Vejen Gymnasium og HF
Jan Stage Aalborg Universitet
Jasper Holm Allerød Gymnasium
Jens Ahlmann Hansen Svendborg Erhvervsskole
Jens Danielsen HTX Aarhus tech
Jens Ditlev Hansen Vid Gymnasier
Jens Randrup Haderslev Katedralskole
Jens Roed Andersen Dansk IT
Jens Tønning Teknisk Gymnasium AARHUS TECH
Jeppe Bundsgaard DPU
Jesper Buch Ritz Herningsholm Gymnasium
John G Jensen TEC - Lyngby HTX
John Moss Svendborg Tekniske Gymnasium
John Qvottrup Christensen Fredericia Gymnasium
Jonas Svane Jakobsen Region Syddanmark
Julian Bybeck Tosev Herlev Gymnasium og HF
Julian-Felix Levin Mulernes Legatskole, Odense
Jørgen Lindskov Knudsen Mjølner Informatics A/S
Jørgen Staunstrup IT-Universitetet i København
Jørgen Sørensen tidl. Aarhus Statsgymnasium
Jørgen Voldstad Vejlefjordskolen
Jørn Kristiansen Mercantec
Karen Skovmand Jensen HTX, Randers
Karin Bentsen Learnmark Horsens HTX
Kell B. Larsen Herlev Gymnasium og HF
Ken Mathiasen Sønderborg Statsskole
Kirsten Haase Gladsaxe Pædagogiske Viden- og Dokumentationscenter
Knud Knudsen Svendborg Tekniske Gymnasium
Knud Skov Herningsholm Erhvervsskole
Kristian Klitgaard Tårnby Gymnasium
Kristian Olesen Aalborg Universitet
Kristian Strøbech Danmarks Medie- og Journalisthøjskole
Kristin Erdal Learnmark Horsens HTX
Kristine Pontoppidan Erhvervsstyrelsen
Kristoffer Almlund Brøndby Gymnasium
Kurt Jensen Datalogi, Aarhus Universitet
Kurt Nørmark Aalborg Universitet
Laila Emiliussen VUC Sønderjylland
Lars Bengtsson VUC Vestsjælland Syd
Lars Bjørstrup Niels Brock / Brock Online
Lars Bo Andersen Aarhus Universitet
Lars Gaub Aalborg Katedralskole
Lars H. Andersen Teknisk Gymnasium Esbjerg
Lars Hansen Det Almenpædagogiske Samarbejde på Fyn
Lars Kalstrup Kristiansen Århus Akademi
Lars Zimsen HF & VUC Fyn
Lene Gregersen Teknisk Gymnasium Silkeborg
Lennert Pedersen Øregård Gymnasium
Linda Schmidt Linde Syddansk Universitet
Liselotte Strarup Nielsen eBrock, Niels Brock
Lone Krogh Andersen it-vest - samarbejdende universiteter
Lone Marianne Østerlund Lyngby Tekniske Gymnasium TEC
Mads Christian Madsen Morsø Gymnasium
Mads S. B. Pedersen Gymnasieskolernes Rektorforening
Mads Waneck Køge Handelsgymnasium
Malene Bolding Andreasen Københavns Universitet
Marco Chiarandini Syddansk Universitet
Marianne Mikkelsen it-vest - samarbejdende universiteter
Martin Zachariasen Datalogisk Institut, Københavns Universitet
Mathias Poulsen Play Consulting
Max Petersen Borupgaard Gymnasium
Mette Brinch Thomsen CUDiM, Aarhus Universitet
Mette Thomsen Frederikshavn Handelsgymnasium
Michael Caspersen Center for Scienceuddannelse, Aarhus Universitet
Michael Hanson Teknisk Gymnasium Silkeborg
Michael Tøttrup PROSA - Forbundet af It-professionelle
Mikkel Gade Restudy
Mogens Nielsen Aarhus Universitet
Morten Bang Sørensen Vid Gymnasier
Morten Bangsgaard IT-Branchen
Morten Heide Esbjerg Realskole
Morten Larsen Systime
Nicolaj Flensborg Mercantec Viborg
Niels Henrik Würtz Langkaer Gymnasium
Nis Kappel Sørensen Ministeriet for Børn og Undervisning
Ole Hagh Institut for Marketing og Organisation
Palle Nowack Center for Scienceuddannelse, Aarhus Universitet
Palle Waage Jensen Syddansk Universitet
Peer Høgsbro VUC Lyngby
Per Knudsen Brønderslev Gymnasium
Per Krogh Andersen Hjørring Gymnasium
Pernille Hegnby Haderslev Katedralskole
Pernille Hviid Petersen Brøndby Gymnasium
Pernille Kræmmergaard Aalborg Universitet
Peter Frost Brodersen Teknisk Gymnasium Sønderjylland
Peter Hesseldahl Universefonden
Peter Lindholm IBC Handelsgymnasiet Kolding
Peter Lykke-Olesen VIA University College
Pia Lauridsen DTU Compute
Pia Maria Lie MBU, KTST
Poul Erik Vestergaard Frandsen Tønder Handelsgymnasium & Handelsskole
Poul Henrik Mikkelsen Systime
Rasmus Pöckel Odder Gymnasium
Regina Lamscheck-Nielsen Moeve aps
Rikke Brogaard IT-Universitetet i København
Rikke Juel Enemærke Sct. Knuds Gymnasium
Rune Klarskov Jensen Hvidovre Gymnasium
Sara Holt Andersen HTX Silkeborg
Sara Wesenberg Vejen Gymnasium og HF
Siv Katharina Søndergaard IT-Universitetet i København
Soheila Sharegh AMU-Fyn
Sonja Mikkelsen Restudy
Steen Schjødt Christensen Brøndby Gymnasium
Steen Ullum Vejle Tekniske Gymnasium
Stine Nielsen Århus Akademi
Stine Vejen Aalborg Universitet
Stine Øberg Sct. Knuds Gymnasium
Sune Darkner Københavns Universitet
Sune Weile Det Almenpædagogiske Samarbejde på Fyn
Susanne Bødker Aarhus Universitet
Suzanne Dohm Pedersen Falkonergårdens Gymnasium og HF-kursus
Søren Kjærås IBC Handelsgymnasiet Kolding
Søren Poulsen Institut for Datalogi, Aarhus Universitet
Thomas Meesenburg Allerød Gymnasium
Thomas Prætorius HTX Lillebælt
Thomas Wessel Aarhus Universitet
Thue Godiksen Ikast-Brande Gymnasium
Tina Svane Hansenberg Gymnasium
Tom Togsverd DI ITEK
Torben Bjerring Aabenraa Statsskole
Torben Holst Rendboe Vejle Tekniske Gymnasium
Uffe Hansen Tornbjerg Gymnasium
Ulla Konnerup Aalborg Universitet
Ulrich Karstoft Have Netlab, Aarhus University
Ulrik Schultz Syddansk Universitet
Vicki Sørensen Syddansk Universitet
Vinnie Lerche VUC Syd
Werner Burgwald Haderslev Handelsskole
Yves Vreven Syddansk Erhvervsskole Odense

Konferencen arrangeres af



it-vest - samarbejdende universiteter
Center for Scienceuddannelse